KOPŘIVA NA CHUDOKREVNOST, ALE TAKÉ NA DETOXIKACI

24.05.2014 23:24

KOPŘIVA NA CHUDOKREVNOST, ALE TAKÉ NA DETOXIKACI

Kopřiva patří snad mezi nejznámější léčivé bylinky a roste všude. Používá se celá bylinka, od oddenku, přes listy, nať až po květy. V tradičním lidovém léčitelství se kopřiva užívá především k pročištění krve, detoxikaci organismu, zvláště při ekzémech, akné, revma, potížích s bolestmi hlavy, ledvinami a močovým měchýřem. Z kopřivy se vyrábí vlasové vody především proti padání vlasů. Kopřiva, obvykle odenek, se nakládá do lihu, tinktura se pak vmasírovává do pokožky hlavy. Kopřivou (kopřivovým odvarem) se  polévají vlasy pro zdravý růst po umytí šampónem (neoplachuje se - pozor kopřiva může vlasy obarvit, především vlasy chemicky odbarvené, nutno vyzkoušet na pramínku). Kopřiva je obecně známá tím, že je bohatá na železo, proto se v tradičním lidovém léčitelství užívá také při chudokrevnosti a únavě, dále na astma a alergie. Kopřiva celkově posiluje organismus a působí diureticky (močopudně). Zevně se kopřivové listy nebo nať používají na ekzémy a špatně se hojící rány (čerstvé listy, masti, obklady, koupele), ale také jako vlasové tonikum. Z kopřivy se izoluje chlorofyl, který má protizánětlivé a dezodorační účinky, působí velice příznivě při hojení ran, urychluje epitelizaci a granulaci pokožky. Kopřiva, stejně jako přeslička obsahuje kyselinu křemičitou, která má velmi příznivý vliv na stav kostí, očí, zubů, chrupavek, vazivové tkáně, kloubů a šlach.

SUŠENOU KOPŘIVU KOUPÍTE ZDE

Možné kontraindikace:

Kopřiva obsahuje kyselinu šťavelovou, která při překročení určité míry v užívání může působit potíže lidem s nedostatečnou činností srdce a ledvin s otoky, při nádorových onemocněních a křečových žilách (křečové žíly souvisí s nedostatečnou činností ledvin a krevního oběhu).  Také není vhodná u osob, které užívají léky na ředění krve - kopřiva pomáhá krev zahušťovat. Kopřiva obsahuje také karotenoidy, flavonoidy, organické kyseliny, histamin, cholin, acetylcholin (ovlivňuje játra a tvorbu žluči), dále sacharidy, vitamíny, mnoho aminokyselin, třísloviny, kyselinu křemičitou, fytoncidní látky, aminy (serotonin, který zvyšuje tvorbu enzymů - hormonů, a tím urychluje látkovou výměnu (metabolismus a tvorbu buněk) - proto je třeba opatrnosti u nádorových onemocnění. Avšak, vše, co se užívá s mírou, může pomoci.
 
Neužívejte při alergii na kopřivový čaj.

 


 

 

 

PAMPELIŠKOVÝ MED

365 kvítků pampelišek

2 litry vody
2 celé omyté chemicky neošetřené citróny
2 kg pískového cukru

 

Omyté pampeliškové květy vložíme do většího hrnce (4 litry) a přelijeme je 2 litry vody. Poté přivedeme k varu a vaříme 15 minut. Vše necháme do 2.dne vylouhovat. Druhý den květy vymačkáme nejlépe přes čisté plátno. Do získané tekutiny přidáme na kolečka nakrájený citrón zbavený pecek a cukr. Přivedeme k varu za občasného míchání novou vařečkou. Necháme vychladnout a opět přivedeme k varu a opět necháme vystydnout, tak dlouho, dokud není med dostatečně hustý. Horký med plníme do sklenic, zavíčkujeme a obrátíme.

Pokud budete med vařit dlouho, například jak se doporučuje v jiných receptech až 1 a půl hodinu, tak vám med sice krásně zhoustne, ale ztratí se mnoho účinných látek. Lepší je k varu pouze přivést a rychle vypnout, nechat zchladit a vše opakovat.

Podobným způsobem můžete připravit sirup či med z třezalky, jitrocele, lípy, květů černého bezu a podobně.

Dobrý tip: Pampelišky sbírejte až 3.sluneční den (kdy nepršelo), jinak budou mít málo pylu a med bude řídký!!!

PAMPELIŠKOVÝ MED - VARIANTA S MEDEM

400 kvítků pampelišek

2 citróny

600 g medu (od včelaře, ne ze supermarketu)

3 litry vody

Při přípravě postupujte stejně jako u varianty s cukrem

 

RECEPT NA SEDMIKRÁSKOVÝ MED

1000 kvítků SEDMIKRÁSEK

2 litry vody
2 celé omyté chemicky neošetřené citróny
2 kg pískového cukru

 

Sedmikráskové květy vložíme do většího hrnce (4 litry) a přelijeme je 2 litry vody. Poté přivedeme k varu a vaříme 15 minut. Vše necháme do 2.dne vylouhovat. Druhý den květy vymačkáme nejlépe přes čisté plátno. Do získané tekutiny přidáme na kolečka nakrájený citrón zbavený pecek a cukr. Přivedeme k varu za občasného míchání novou vařečkou. Necháme vychladnout a opět přivedeme k varu a opět necháme vystydnout, tak dlouho, dokud není med dostatečně hustý. Horký med plníme do sklenic, zavíčkujeme a obrátíme.

Pokud budete med vařit dlouho, například jak se doporučuje v jiných receptech až 1 a půl hodinu, tak vám med sice krásně zhoustne, ale ztratí se mnoho účinných látek. Lepší je k varu pouze přivést a rychle vypnout, nechat zchladit a vše opakovat.

Podobným způsobem můžete připravit sirup či med z třezalky, jitrocele, lípy, květů černého bezu, pampelišek (nasbírá se 365 květů) a podobně.

Dobrý tip:  Sedmikrásky sbírejte až 3.sluneční den (kdy nepršelo), jinak budou mít málo pylu a med bude řídký!!!

 

DOMÁCÍ SIRUP NA KAŠEL, ODHLENĚNÍ, POSÍLENÍ IMUNITY, NESPAVOST...

Sirup si vyrobíte jednodušše sami doma, potřebujete buď jednotlivé sušené bylinky (mateřídouška, jitrocel, echinacea, kozlík, meduňka apod. - více info o bylinkách najdete zde)

Sušené bylinky koupíte zde: PRODEJ SUŠENÝCH BYLINEK - BYLINÁŘSTVÍ MAYA

nebo si můžete pořídit již hotové bylinkové směsi na daný problém a z nich si sirup podle následujícího receptu připravit. Bylinkové směsi najdete zde

TIPY NA JEDNOTLIVÉ SIRUPY NAJDETE ZDE

 

RECEPT NA VÝROBU BYLINKOVÉHO SIRUPU:

 200g sušených bylinek nebo jednu připravenou 200g bylinkovou směs 

1 kg cukru

1 l studené vody

1 citrón (bez chemického ošetření, nebo ho umyjte důkladně octem)


Bylinky přelijte studenou vodou, přidejte nakrájený citron a nechte louhovat přes noc. Druhý den sceďte. Potom přidejte cukr, počítejte na 1 litr vody asi 1kg cukru. Přiveďte k varu a ihned odstavte, nevařte, pokud je sirup dost hustý, ihned slijte do sklenic a uchovejte v temnu. Po otevření uchovejte v ledničce. Pokud je sirup málo hustý, nechte ho vychladnout a pak opět přiveďte k varu. Můžete tento postup několikrát opakovat, případně přidat trošku cukru, aby sirup byl opravdu hustý. Držím palce, ať se dílo podaří :)