VLASY - ZNIČENÉ VLASY, PADÁNÍ VLASŮ, SUCHÉ VLASY, VYSUŠENÉ VLASY

02.09.2013 22:30

VLASY - ZNIČENÉ VLASY, PADÁNÍ VLASŮ, SUCHÉ VLASY, VYSUŠENÉ VLASY

sušená rozmarýnka je vhodná proti lupům

REGENERAČNÍ ŽLOUTKOVÝ ZÁBAL NA POŠKOZENÉ SUCHÉ VLASY

Rozmíchejte 1-2 žloutky podle délky vlasů s olejem, který nechte chvíli zahřát, ale ne moc, abyste si neuvařili vajíčko :) Vše vyšlehejte do husté směsi.

Do směsi můžete přidat i váš oblíbený balzám. Směs naneste na hlavu, přikryjte igelitem nebo potravinářskou fólií a navrch dejte ručník. Nechte působit alespoň hodinu.

Pokud máte hodně poškozené vlasy, počítejte s tím, že bude potřeba alespoň tříměsíční kúra při užívání zábalu cca 1x týdně. Zábal můžete nechat i přes noc, jen dejte pozor, abyste si hlavu opravdu dobře zabalili (na noc možná vynechte vajíčko, může to stékat), neušpinili si povlečení a nenastydla vám hlava :)

Nejvhodnější oleje na vlasy:

panenský olivový (regenerace, výživa),  kokosový olej (poškozené vlasy), ricínový olej (padání vlasů, regenerace), mandlový olej (vysušené vlasy, regenerace), jasmínový olej (slabé vlasy), olej z amly (výživa,regenerace, slabé vlasy, padání vlasů, vzpruha, suché vlasy)...

 

VÍTE, ŽE?

Ricínový olej se užívá také pro růst obočí a řas???

Ricínový olej koupíte například zde: RICÍNOVÝ OLEJ PROTI PADÁNÍ VLASŮ, NA RŮST ŘAS A NEHTŮ

Znáte mýdlo na umývání vlasů - zejména vhodné při padání vlasů? Víte, že se užívá také při potížích s pokožkou (vyrážka, ekzém)

Mýdlo na vlasy můžete koupit zde: JÁDROVÉ MÝDLO NA UMÝVÁNÍ VLASŮ A POKOŽKY

BYLINKOVÉ ČAJE KOUPÍTE NAPŘÍKLAD ZDE: VLASY/NEHTY/KŮŽE

bylinkový VLASOVÝ ODVAR (pro zdravý růst)

Vyzkoušejte také DOMÁCÍ BYLINKOVÉ ODVARY NA VLASY z kopřivy (proti padání vlasů, na zlepšení kvality vlasů), heřmánku (na světlé vlasy), ořešáku (pro zlepšení kvality vlasů), břízy (na mastné vlasy, proti lupům), rozmarýnu (proti lupům) či lopuchu (proti padání vlasů).

Vlasy se po umytí šamponem na závěr přelijí odvarem z bylinek - poté již neoplachujte!

 

PAMPELIŠKOVÝ MED

365 kvítků pampelišek

2 litry vody
2 celé omyté chemicky neošetřené citróny
2 kg pískového cukru

 

Omyté pampeliškové květy vložíme do většího hrnce (4 litry) a přelijeme je 2 litry vody. Poté přivedeme k varu a vaříme 15 minut. Vše necháme do 2.dne vylouhovat. Druhý den květy vymačkáme nejlépe přes čisté plátno. Do získané tekutiny přidáme na kolečka nakrájený citrón zbavený pecek a cukr. Přivedeme k varu za občasného míchání novou vařečkou. Necháme vychladnout a opět přivedeme k varu a opět necháme vystydnout, tak dlouho, dokud není med dostatečně hustý. Horký med plníme do sklenic, zavíčkujeme a obrátíme.

Pokud budete med vařit dlouho, například jak se doporučuje v jiných receptech až 1 a půl hodinu, tak vám med sice krásně zhoustne, ale ztratí se mnoho účinných látek. Lepší je k varu pouze přivést a rychle vypnout, nechat zchladit a vše opakovat.

Podobným způsobem můžete připravit sirup či med z třezalky, jitrocele, lípy, květů černého bezu a podobně.

Dobrý tip: Pampelišky sbírejte až 3.sluneční den (kdy nepršelo), jinak budou mít málo pylu a med bude řídký!!!

PAMPELIŠKOVÝ MED - VARIANTA S MEDEM

400 kvítků pampelišek

2 citróny

600 g medu (od včelaře, ne ze supermarketu)

3 litry vody

Při přípravě postupujte stejně jako u varianty s cukrem

 

RECEPT NA SEDMIKRÁSKOVÝ MED

1000 kvítků SEDMIKRÁSEK

2 litry vody
2 celé omyté chemicky neošetřené citróny
2 kg pískového cukru

 

Sedmikráskové květy vložíme do většího hrnce (4 litry) a přelijeme je 2 litry vody. Poté přivedeme k varu a vaříme 15 minut. Vše necháme do 2.dne vylouhovat. Druhý den květy vymačkáme nejlépe přes čisté plátno. Do získané tekutiny přidáme na kolečka nakrájený citrón zbavený pecek a cukr. Přivedeme k varu za občasného míchání novou vařečkou. Necháme vychladnout a opět přivedeme k varu a opět necháme vystydnout, tak dlouho, dokud není med dostatečně hustý. Horký med plníme do sklenic, zavíčkujeme a obrátíme.

Pokud budete med vařit dlouho, například jak se doporučuje v jiných receptech až 1 a půl hodinu, tak vám med sice krásně zhoustne, ale ztratí se mnoho účinných látek. Lepší je k varu pouze přivést a rychle vypnout, nechat zchladit a vše opakovat.

Podobným způsobem můžete připravit sirup či med z třezalky, jitrocele, lípy, květů černého bezu, pampelišek (nasbírá se 365 květů) a podobně.

Dobrý tip:  Sedmikrásky sbírejte až 3.sluneční den (kdy nepršelo), jinak budou mít málo pylu a med bude řídký!!!

 

DOMÁCÍ SIRUP NA KAŠEL, ODHLENĚNÍ, POSÍLENÍ IMUNITY, NESPAVOST...

Sirup si vyrobíte jednodušše sami doma, potřebujete buď jednotlivé sušené bylinky (mateřídouška, jitrocel, echinacea, kozlík, meduňka apod. - více info o bylinkách najdete zde)

Sušené bylinky koupíte zde: PRODEJ SUŠENÝCH BYLINEK - BYLINÁŘSTVÍ MAYA

nebo si můžete pořídit již hotové bylinkové směsi na daný problém a z nich si sirup podle následujícího receptu připravit. Bylinkové směsi najdete zde

TIPY NA JEDNOTLIVÉ SIRUPY NAJDETE ZDE

 

RECEPT NA VÝROBU BYLINKOVÉHO SIRUPU:

 200g sušených bylinek nebo jednu připravenou 200g bylinkovou směs 

1 kg cukru

1 l studené vody

1 citrón (bez chemického ošetření, nebo ho umyjte důkladně octem)


Bylinky přelijte studenou vodou, přidejte nakrájený citron a nechte louhovat přes noc. Druhý den sceďte. Potom přidejte cukr, počítejte na 1 litr vody asi 1kg cukru. Přiveďte k varu a ihned odstavte, nevařte, pokud je sirup dost hustý, ihned slijte do sklenic a uchovejte v temnu. Po otevření uchovejte v ledničce. Pokud je sirup málo hustý, nechte ho vychladnout a pak opět přiveďte k varu. Můžete tento postup několikrát opakovat, případně přidat trošku cukru, aby sirup byl opravdu hustý. Držím palce, ať se dílo podaří :)